Klub Petanki Ciechan
Ciechanowianie na Martin Winter Cup 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 sierpnia 2016 20:09

Udział w międzynarodowych turniejach w Kownie stał się już tradycją dla ciechanowskich bulerów. Tym razem Klub Petanki Ciechan reprezentowali: Michał Wolak, Marek i Mateusz Stopczyńscy oraz Artur Bobiński. W rozgrywanym 6 sierpnia turnieju tripletów trzecie miejsce zajął Michał Wolak, grający w polsko-litewskim zespole z Gintarasem Rackusem i Robertasem Travkinasem. Na szóstej pozycji rywalizację zakończył triplet Stopczyńscy-Bobiński.

W niedzielnych dubletach rodzinny team Stopczyńskich zajął czwarte, a Artur Bobiński z Michałem Wolakiem - dziesiąte miejsce. Udział w mocno obsadzonym turnieju należy zatem uznać za udany. Gratulacje!

Więcej fotek: triplety, dublety.

Jutro jedna ekipa Ciechana wyjeżdza na turniej w Brisztanach (United Nations Petanque Tournament), druga na eliminacje MPM w Lesznie. Trzymamy kciuki!

 

Poprawiony: czwartek, 18 sierpnia 2016 20:34
 
Ciechan zwycięża pod Grunwaldem! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 sierpnia 2016 10:11

Bulerzy KP Ciechan z tarczą powrócili z Grunwaldu! Dublet Artur Bobiński - Marcin Sasin zwyciężył w V Grunwaldzkiej Nocy Petanque. Na piątej pozycji zameldowali się Michał Olejnik i Mariusz Stawicki, na siódmej Łukasz Kilian i Marek Stopczyński, na 9 Witold Smoliński grający w parze z warszawianinem Mirosławem Kurkiem. Ci ostatni zwciężyli tym samym w pucharze "B". Trzy oczka niżej, czyli na czwartym miejscu grupy "B" (12 lokata w turnieju), zakończyli zmagania ciechanowianin Michał Wolak i Tomasz Gutkowski (Warszawa). W rywalizacji trwającej od 21. do 6. rano wzięło udział 36 dubletów. Uczestnikom gratulujemy sukcesów i wytrwałości, organizatorom pomysłu i profesjonalizmu. Do zobaczenia na 6. edycji turnieju!

Więcej zdjęć: FB

Relacja i komplet wyników: www.petanque.net.pl

Poprawiony: piątek, 19 sierpnia 2016 09:21
 
Wielki Finał Grand Prix Norcospectra 2016, 5 czerwca 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 26 czerwca 2016 23:54

Nasze turnieje miały w sobie wszystko: ulewne deszcze i słońce, chłód i skwar, porażki i sukcesy, rozczarowania i radości...
Zawody finałowe rozegraliśmy w niespotykanej do tej pory w świecie bulerskim formule: po trzech rundach rozgrywek grupowych do II fazy awansowało 12 (z 16) najlepszych zespołów z "zaliczeniem" dotychczasowych meczów. W ten sposób każdy mecz od początku turnieju był ważny, bo decydował o końcowej pozycji w dwóch grupach składających się z sześciu drużyn.
Potyczki I fazy finału przyniosły następujące rozstrzygnięcia:
pobierz.

Cztery drużyny pożegnały się z turniejem, 12 pozostałych rozpoczęło kolejny etap rywalizacji. Oto jego wyniki:
pobierz.

Zgodnie z regulaminem zwycięzcy grupy E i F rozegrali mecz o I miejsce, drużyny z drugich pozycji - o III, z trzecich - o 5 itd. Oto rezultaty tych pojedynków:
Wielki finał: Zaniewski - Olejnik 13:10
O III miejsce: Drawc - Wolak 13:6
O V miejsce: Stawicki - Kukcinavicius 7:13
O VII miejsce: Kilian - Majda 8:13
O IX miejsce Rosiak - Piątkowski 6:13
O XI miejsce Selke - Milanowski 7:13


Lokaty pozostałych zespołów: zobacz.

Nie rozstajemy się - zarówno ze wspomnieniami, jak i myślami o przyszłości Grand Prix Norcospectra. Pojawią się niebawem - tymczasem zapraszmy do galerii.
Miłych powrotów do przeszłości :-)

 

Poprawiony: środa, 15 marca 2017 21:45
 
Mistrzostwa Polski Dubletów – z przygodami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 lipca 2016 10:40

W dniach 9-10 lipca w położonej 10 km od Ciechanowa Gołotczyźnie odbyły się Mistrzostwa Polski Dubletów rozgrywane po raz pierwszy w dwudniowej formule. Program zawodów przewidywał sześć rund systemem szwajcarskim w sobotę i finałowe play-offy dla najlepszej szesnastki w niedzielę – jako że na starcie stanęło 58 drużyn.

Do Gołotczyzny przybyła śmietanka polskiej petanki – wielokrotni medaliści mistrzostw różnych kategorii, obecni kadrowicze, trenerzy, członkowie zarządu PFP… Wydawało się, że nic nieprzewidzianego nie może nas spotkać – poza spektakularnymi  zagraniami i sensacyjnymi rezultatami J. Już jednak rozpoczęcie zawodów przerwała – ulewa. Po krótkiej przerwie, odegraniu hymnu narodowego, uczczeniu minutą ciszy naszych przyjaciół, których nie spotkamy już na ziemskich boiskach - Piotra Matczuka i Zbyszka Czapigi – rozpoczęliśmy zmagania. I wszystko toczyło się bez przeszkód (choć powoli i długo) aż do czwartej rundy. Po niej program PetanquePro po prostu rozstawił pary do play-off! Sprawdziliśmy ustawienia – były w porządku: 6 rund + play-off. Cofnęliśmy rundę, wpisaliśmy jeszcze raz wyniki, cofnęliśmy kolejną rundę – i tak aż do pierwszej, wpisaliśmy ponownie wyniki – i tu kolejna trudność. Czwarta runda (już rozegrana!) została rozstawiona inaczej!  Szczegóły i możliwe przyczyny  problemów i strat – zarówno tych niezależnych od woli organizatorów, jak i tych, które można było zminimalizować  -  opisane zostały w grupie „Kulki” na FB oraz w protokole zawodów. Decyzja jury w tej sytuacji była jednomyślna: skoro program pomimo wpisania tych samych wyników daje inne rozstawienie w kolejnych rozdaniach, należy zastosować znaną w Europie zasadę losowania par z "koszyczków" drużyn o takiej samej ilości zwycięstw, a dopiero na końcu podliczyć Buchholza. W ten sposób dograno piątą i szóstą rundę,  co dało końcowe wyniki kwalifikacji: pobierz.

Ostatnie mecze kończyły się ok. 22, „ręczne” liczenie ekipy pod wodzą Tomasza Lipczyńskiego trwało godzinę dłużej.

Poprawiony: środa, 15 marca 2017 21:33
Więcej…
 
Ciechanowianie zwyciężają w Otwartych Mistrzostwach Ciechanowa 2016! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 26 czerwca 2016 23:43

Tak na szybko: wyniki III eliminacji Grand Prix Norcospectra 2016 i jednocześnie Otwartych Mistrzostw Ciechanowa:

Miejsce pierwsze: Mariusz Stawicki, Witold Smoliński, Paweł Jankowski (Ciechanów)

Miejsce drugie:  Tautvydas Alenskas, Rolandas Kukcinavicius, Linas Budrikas (Kowno, Litwa)

Miejsce trzecie: Marek Maćkowiak, Jacek Boinski, Piotr Sobolewski (Śrem)

Migawki z turnieju:

[Tekst i obraz - nieodżałowany Zbyszek Czapigo... Dzięki, Zbychu!]

Gratulacje!

Przebieg turnieju: pobierz.
Klasyfikacja końcowa:

 

Poprawiony: środa, 15 marca 2017 21:55
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 40

Google Translator

Czas na 1%

LogowanieJeżeli chcesz zostać użytkownikiem serwisu, skontaktuj się z nami:

Odwiedzili nas

Free counters!

KURS PETANQUE

REGULAMIN GRY

 

 

GEOCOUNTER

Copyright © 2018 Klub Petanki Ciechan. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.