Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski - gracze Ciechana wysoko w strefie północnej

Wicemistrzostwo, piąte, dziesiąte i trzynaste miejsce - to osiągnięcia bulerów Ciecha...

Ciechanowskie babie lato, czyli Jesienne Boules 2014 - rezultaty

Słoneczna aura i - mamy nadzieję - atmosfera przyjacielskiej rywalizacji towarzyszyła zmagan...

Ciechan w czołówce Pucharu Polski Dubletów!

  Debiut Ciechana w Pucharze Polski Dubletów za nami. W zawodach w...

Ciechanowskie Pożegnanie Wakacji z Petanque A.D. 2014 - podsumowanie

VI edycja ciechanowskiego Pożegnanie Wakacji z Petanque za nami. Wielkim szczęściem naszych ...

Pożegnanie Wakacji z Petanque - wyniki

Portal Sportowy Ciechanów opublikował wstępne informacje o wynikach sierpniowych triplet&o...

Aktualności
Jesienne Boules 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 września 2013 17:28

ZAPRASZAMY DO CIECHANOWA NA ZAKOŃCZENIE SEZONU PETANQUE!

28.09.2013 - III Turniej Petanque o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ciechanów (dublety)

29.09.2013 - V Otwarte Mistrzostwa Ciechanowa w Petanque (single)

 

Miejsce: boisko SSP w Ciechanowie, ul. Wyspiańskiego 11A [mapa]

Rejestracja  godz. 900-930, 930  początek rozgrywek.

 

Wpisowe od osoby 30PLN dublety, 25PLN single - rejestracja internetowa: ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub http://www.turnieje.butony.com) do 26 września, +5 PLN w dniu zawodów. Gwarantujemy kawę, herbatę, słodycze, obiad (dublety), bigos (single). 

Juniorzy odpowiednio: 20, 15 PLN.

System rozgrywek:

 • 5 rund eliminacyjnych systemem szwajcarskim z Buchholzem, liczba zespołów awansujących do play-off uzależniona od liczby zgłoszeń;
 • limit czasowy na rozgrywkę: 40 (dublety), 30 (single) minut + dodatkowy rzut świnką;
 • mecz finałowy oraz o trzecie miejsce bez limitu czasowego;
 • 4 najlepsze zespoły otrzymują trofea (puchary, medale); trofea dla trzech najlepszych zespołów w sobotnim turnieju pocieszenia (Turniej Przyjaźni);

 

WYNIKI OBU TURNIEJÓW ZALICZANE SĄ DO KLASYFIKACJI POLSKIEJ FEDERACJI PETANQUE

Poprawiony: środa, 18 września 2013 17:42
 
Wyjazdowy koniec sezonu Ciechana PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 września 2013 20:51

Koniec sierpnia i początek wzrześnia to gorący czas w petankowym kalendarzu zawodników Klubu Petanki Ciechan.

31 sierpnia nasi gracze wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu: II Grunwaldzkiej Nocy Petanque w Mielnie. II miejsce w rozgrywkach zajął Ciechan Biały (Mariusz Stawicki, Witold Smoliński), który - choć pokonał zwycięzców - reprezentujących WKS Owidz Zbyszka Henniga i Leszka Farjaszewskiego - ze względu na słabszego Buchholza musiał zadowolić się niższym stopniem podium. 11 pozycję zajęli Tomek Skrzyniecki i Michał Wolak, 21 - Mikołaj Stawicki i Michał Olejnik. W zawodach wzięło udział 39 dubletów z Mielna, Gdańska, Owidza, Chojnic, Śremu, Leszna, Łodzi, Warszawy i Ciechanowa.

Dwa tygodnie później czterech reprezentantów K. P. Ciechan uczestniczyło w turniejach w Chojnicach. W sobotę 14 września triplet Ciechan Kaszubski w składzie Michał Olejnik, Tomek Skrzyniecki, Robert Szczepański zajął dobre, 5 miejsce. Artur Bobiński, Marcin Sasin i Mariusz Stawicki zostali sklasyfikowani na 7 pozycji. 15 września w dubletach Tomek Skrzyniecki grający w parze z Andrzejem Włodarczykiem z Owidza zajął 15 miejsce i zdobył, tak jak dzień wcześniej wszyscy gracze Ciechana, kolejne punkty w rankingu.

Przed nami sobotni turniej w Ciechocinku, a za niespełna dwa tygodnie zamknięcie sezonu w Ciechanowie - ostatni turniej pod patronatem Polskiej Federacji Petanque w roku 2013! Spodziewamy się licznych i silnych reprezentacji z wielu klubów. Komunikat organizacyjny - lada dzień. Zapraszamy!

Fotorelacje:

Grunwald

Chojnice

Poprawiony: poniedziałek, 16 września 2013 21:13
 
Pożegnanie Wakacji z Petanque w Ciechanowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 14 sierpnia 2013 15:40

Jak co roku żegnamy wakacje - z kulkami!

24 sierpnia 2013 - V OTWARTE MISTRZOSTWA CIECHANOWA TRIPLETÓW W PETANQUE O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA

25 sierpnia 2013 - VI OTWARTE MISTRZOSTWA CIECHANOWA DUBLETÓW W PETANQUE

 • Miejsce rozgrywek: Ciechanów, ul. Wyspiańskiego 11A; patrz mapa.

 • Rejestracja 9.00- 9.30. Początek rozgrywek – 9.30.

  System gry:

 • 5 rund systemem szwajcarskim, następnie play-off;

 • limit czasu: 40 min. plus dodatkowy rzut świnką; w fazie play-off przewidujemy wydłużenie czasu gry do 50 minut; triplety odpowiednio: 50 i 60 minut;

 • gry finałowe oraz mecze o 3 miejsce bez limitu czasowego;

 • udział w każdym z turniejów 30 PLN od osoby, juniorzy 20 PLN. Rejestracja internetowa: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub http://www.turnieje.butony.com/petanque/reg/tournaments.php do 22 sierpnia. Rejestracja w dniu zawodów: + 5 PLN;

 • w ramach wpisowego gwarantujemy wodę, kawę, herbatę, przekąski, obiad, niezapomniane wrażenia;

 • w każdym turnieju 4 najlepsze zespoły otrzymują trofea. Dla drużyn, które nie zakwalifikują się do play-off, zostanie zorganizowany turniej o Puchar Przyjaźni - nagrody dla trzech najlepszych zespołów.

  Najbliższe zakwaterowanie: Hotel MOSiR, Hotel Korona

 • wersja pdf zaproszenia: pobierz.

Serdecznie zapraszamy zarówno graczy zaawansowanych, jak i początkujących. W biurze zawodów będzie można wypożyczyć kule. Do zobaczenia na bulodromach!

Poprawiony: poniedziałek, 19 sierpnia 2013 18:17
 
Udane występy ciechanowskich bulerów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 20 czerwca 2013 18:27

To był dobry weekend dla graczy z Ciechanowa.

W sobotę 15 czerwca reprezentujący KP Ciechan gdańszczanin Tomasz Skrzyniecki zajął czwarte miejsce w turnieju dubletów o puchar gdańskiego MOSiR. Grając w parze z Michałem Olejnikiem (Gdańskie Boules) dosłownie otarł się o podium, o miejscu poza nim zadecydował bowiem słabszy Buchholz.

Dzień później, w niedzielę 16 czerwca 4 dublety z Ciechanowa wzięły udział w VI Turnieju Petanque o Puchar Burmistrza Dzielnicy Warszawa-Targówek. Gracze z grodu nad Łydynią w doborowym towarzystwie bulerów z Warszawy i Łodzi okazali się najlepsi!

Siedem rund kwalifikacji wyłoniło finałową czwórkę:

Poprawiony: czwartek, 20 czerwca 2013 22:12
Więcej…
 
Bulerzy Ciechana na pudle Martin Winter Cup 2013 w Kownie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 sierpnia 2013 11:37

Stało się tradycją, że w pierwszy weekend sierpnia Ciechan gra w bule w Kownie. Tym razem do Kowna, z różnych względów (przede wszystkim zagraniczne i krajowe wyjazdy wakacyjne, praca), pojechaliśmy we dwóch z Rafałem. Dzięki Andriusowi - "naszemu człowiekowi" w Kownie - jako Ciechan zagraliśmy w sobotnim turnieju tripletów.

Wśród 25 ekip z Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Francji, Holandii, Szwajcarii i Niemiec znalaźli się Gibusy czyli Iza, Andrzej i Ryszard z Gib, oraz białostoczanie Ula, Mariusz i Maurycy, oraz Paweł, Łukasz, Mateusz i Tomek z Zemsty Teściowej reprezentujący Białostocki Klub Petanque.

Zwycięzcami Memoriału Martina Wintera okazał się skrzyknięty ad hoc triplet polsko-francusko-estoński z Tomkiem Korniłowiczem w składzie. Młody gracz Białostockiego Klubu Petanque, grając z Patrickiem i Priitem Koppelem  pokonali w finale graczy z Francji wzmocnionych szefem federacji Litwy Linasem Budrikasem. Nam udało się zająć 3 miejsce, tym cenniejsze, że w meczu o nie pokonaliśmy drużynę Prezesa Światowej Federacji Petanque Claude'a Azemy. Udział Rafała i mój w turnieju dubletów, rozegranym w niedzielę, po uroczystej sobotniej kolacji (ci, którzy byli kiedykolwiek na turnieju w Kownie, znają tradycyjną litewską gościnność) należy odnotować jedynie gwoli kronikarskiej rzetelności.

Wyjazd nasunął nam dość smutną refleksję, że tendencja obserwowana również na polskich bulodromach, tj. zmniejszająca się liczba drużyn uczestniczących w zawodach, dotyka również jeden z najważniejszych międzynarodowych turniejów w krajach bałtyckich.

Artur Bobiński

Relacja i wyniki (po litewsku): www.petanque.ltgoogle translator.

Fotki - triplety

Fotki - dublety

 

Poprawiony: wtorek, 24 września 2013 20:37
 
Wakacyjne reminiscencje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 lipca 2013 12:46


Okres kanikuły to czas urlopowych wyjazdów, ale także udziału w licznych turniejach rozsianych po Polsce i za granicą. Od ostatniego artykułu udało nam się:

Przed nami wyjazd do Kowna, turnieje w Owidzu, wreszcie Pożegnanie Wakacji z Petanque w Ciechanowie (23-24 sierpnia), na które już teraz serdecznie zapraszamy! Kanikuła kula się dalej...

Poprawiony: środa, 16 października 2013 13:43
 
Wielka Majówka z Petanque 2013 - fotki: dublety PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 maja 2013 23:03

 
Petankowa podróż do wnętrza Ziemi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 08 grudnia 2012 14:25

4 dublety reprezentowały Klub Petanki Ciechan podczas wyjątkowego zdarzenia w historii polskiej petanque. 7 grudnia uczestniczyliśmy w turnieju rozgrywanym 600 metrów pod ziemią, w kopalni soli w Kłodawie. Wśród 32 drużyn zgłoszonych przez 19 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Petanque wysokie 5 miejsce zajął dublet NORCO I w składzie Artur Bobiński, Rafał Kilian.  Wygrali niezawodni Kaczmar i Lipton. Gratulacje!

O wynikach pozostałych drużyn poinformujemy po ogłoszeniu oficjalnych rezultatów. Już teraz jednak należy wspomnieć o niepowtarzalnej atmosferze zawodów i podziękować organizatorom za niezwykłe przeżycia. Pierwszy (i mamy nadzieję nieostatni) obraz zmagań "we wnętrzu Ziemi" można odnaleźć w poniższej relacji:

 

 

Poprawiony: piątek, 04 października 2013 19:01
 
V Wielka Majówka z Petanque - wyniki V Turnieju Dubletów o Puchar Ciechana PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 maja 2013 22:14

W niedzielę 5 maja przywitało nas iście majówkowe słońce, które sprzyjało rywalizacji aż do wieczora. Na liście startowej zanotowaliśmy zgłoszenia 17 dubletów - niektórzy nas opuścili, inni przybyli, po prostu petankowe życie...

Oto wyniki rundy eliminacyjnej V Otwartego Turnieju Dubletów o Puchar Ciechana:

Poprawiony: poniedziałek, 19 sierpnia 2013 12:38
Więcej…
 
V Wielka Majówka z Petanque - wyniki turnieju tripletów o Puchar NORCO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 07 maja 2013 22:26

Na V Wielką Majówkę z Petanque w Ciechanowie czekaliśmy baaardzo długo.  I nadeszła! Na bulodromach w Ciechanowie w sobotę 4 maja stawiło się  16 tripletów walczących po raz trzeci o Puchar Norco. Z radością powitaliśmy bulerów z Gib, Owidza, Łodzi, Warszawy oraz - rzecz jasna - Ciechanowa i okolic. W fazie eliminacyjnej prym wiedli łodzianie i warszawiacy:

Poprawiony: czwartek, 22 sierpnia 2013 12:46
Więcej…
 
Petankowi turyści - tym razem w Berlinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 listopada 2012 18:35

Udział polskich bulerów w turnieju Beaujolais Cup w Berlinie to tradycja już kilkuletnia. Gracze z Ciechanowa wybierali się nad Sprewę już parę razy, ale coś nam zawsze było przeszkodą. Wreszcie 17 listopada stanęliśmy dzielnie na bulodromach przy Rue Dore 8 w okolicach lotniska Tegel. Wystawiliśmy dublet w składzie Artur Bobiński i Mariusz Stawicki, który obok Andrzeja Bochena i Janusza Mazurkiewicza oraz Piotra Kolanda (grał w parze z Andreasem Endlerem) reprezentował barwy Polski. Dość zaskakujący dla nas - nowicjuszy - system gry pozwolił na wyłonienie 4 grup finałowych. Po dwóch meczach fazy eliminacyjnej w grupie A znalazł się dublet Ciechana (dwa mecze wygrane), w grupie B zespół z Gorzowa (1 zwycięstwo, 1 porażka), w C dublet polsko-niemiecki (1 porażka, 1 zwycięstwo). Dwa ostatnie zespoły z sukcesami kontynuowały grę w turnieju B i turnieju C, odpadając dopiero w ćwierćfinałach. Ciechanowianie niestety zostali wylosowani do baraży w grupie A i po przegranym meczu pożegnali się z zawodami.

Nie to, żebyśmy narzekali. Dwa mecze wyraźnie wygrane (do 5 i do 3), gramy w grupie A, ale okazuje się, że wylosowano nas(!) do baraży. Prosta sprawa, baraż trzeba było wygrać. Niestety, przegrywamy i gospodarze grzecznie mówią nam "auf wiedersehen!". Pokonała nas naprawdę dobra (i przemiła!) ekipa, mamy nadzieję, że w finale A zabrnęli możliwie najwyżej.

Beaujolais Cup w Berlinie to turniej o niepowtarzalnej atmosferze, podczas którego swoisty luz łączy się z wysokim poziomem graczy. O organizacji i systemie gry będziemy taktownie milczeć. Pewnie zrobilibyśmy to inaczej, ale pamiętać należy, że byliśmy tam gośćmi, niestosowna byłaby każda inna reakcja niż uszanowanie zasad ustalonych przez gospodarzy. Dość wczesne rozstanie z turniejem pozwoliło nam zwiedzić Berlin, gdzie tragizm przedziwnie splata się z pięknem.

Fotorelacja z petankowej wyprawy do Berlina: zobacz.

Poprawiony: wtorek, 27 sierpnia 2013 14:18
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 15

Google Translator

LogowanieJeżeli chcesz zostać użytkownikiem serwisu, skontaktuj się z nami:

Odwiedzili nas

Free counters!

KURS PETANQUE

REGULAMIN GRY

REGULAMIN ROZGRYWEK PFP

GEOCOUNTER

Copyright © 2015 Klub Petanki Ciechan. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.